Sportcentrum Paráda sportcentrum & wellness Kroměříž

recepce@sportparada.cz

sportovište: 777 883 580
welness: 777 478 134

ÚVODNÍ STRANA ROZPIS LEKCÍ AKCE CENÍK KONTAKTY PARKOVIŠTĚ

VÍCE INFORMACÍ O SAUNOVÁ SVĚT

Saunování patří mezi nejstarší regenerační a relaxační metody. Teplota v saunách je kolem 90C a díky tomu se dokonale prohřeje celé tělo, z něhož se kůží vyplaví škodlivé látky.
Začátečníci by měli čas v sauně přizpůsobit reakci svého těla, zpočátku stačí i pár minut, postupně čas zvyšujte, saunování musí být pro Vás příjemné. Doporučená délka pobytu v sauně je od 5 do 30 minut.
Do sauny je možné vstoupit opakovaně, doporučujeme však vždy alespoň 10 minut odpočinku vleže v našich odpočívárnách. Dopřejte tím svému tělu příjemný dozvuk účinků správného saunování.
Po každé návštěvě sauny je nutné tělo osprchovat studenou vodou, milovníci saunování využívají pro osvěžení ledovou káď nebo ledovou tříšť. Po každé návštěvě sauny se napijte, vaše tělo potřebuje doplnit těkutiny. Do saun by neměly vstupovat osoby nesnášející vysoké teploty, ani s otevřenými ranami, krvácením či kožními a plísňovými onemocněním, stejně tak gravidní ženy.
V sauně se pohodlně posaďte na dřevěnou lavici na ručník a relaxujte v doprovodu relaxační hudby. Do finské sauny vstupujte bez gumové obuvi.

Saunování je procedura očisty a posílení organismu. Sauna by měla posílit tělo i mysl a měla by být doprovázena příjemnými pocity. Správně prováděné saunová má zejména tyto účinky:
  • podporuje prokrvení tkání
  • vede k vylučování odpadních látek z organismu
  • zlepšuje termoregulační mechanismy
  • ničí bakterie a viry az vyšuje obranyschopnost proti virózám a nachlazení
Zpět na přehled

FOTOGALERIE