Sportcentrum Paráda sportcentrum & wellness Kroměříž

recepce@sportparada.cz

sportovište: 777 883 580
welness: 777 478 134

ÚVODNÍ STRANA ROZPIS LEKCÍ AKCE CENÍK KONTAKTY PARKOVIŠTĚ

VÍCE INFORMACÍ O ELEKTRO MYO STIMULACE

EMS trénink

Elektro Myo Stimulace, tedy elektrická stimulace svalstva

Pomocí slabých, ale velmi častých elektrických impulzů jsou svaly aktivovány stejným principem, jako je aktivuje tělo přirozeně, ovšem frekvencí, které vůlí nejsme schopni dosáhnout.

Pomocí až 10 párů elektrod připojeným na větší svalové skupiny jsme schopni zapojit až 95% veškerého svalstva. Impulz proběhne celým tělem a přiměje k zatnutí každý sval, i hluboko položené svaly (pánevní dno, hluboký stabilizační systém, hluboké zádové svaly apod.)

Využití je nejen pro trénink, tedy posílení, zpevnění, ale i pro uvolnění zatuhlých svalů. Zároveň díky párům elektrod probíhá impulz mezi levou i pravou stranou těla rovnoměrně a stejně intenzivně, odstraňujeme tak svalové dysbalance, které jsou nejčastější příčinou bolesti zad.

Pouze jednou týdně 20 minut? – vůlí zatneme sval zhruba jednou za vteřinu, pomocí EMS je to až 100x za vteřinu a to dělá z EMS tréninku tak náročný proces pro tělo, že po tréninku, který zabere „pouhých“ 20 minut potřebujeme odpočívat 5-7 dní, aby se svaly zregenerovaly. Stejnou obrovskou intenzitou totiž cvičíme naráz celé tělo, ne pouze jednu partii jako v posilovně.

Před tréninkem

2-3 hodiny před je nutné se najíst (jídlo s vyšším obsahem sacharidů)

Pít dostatek tekutin, ideálně během rána vypít alespoň litr vody

Vším potřebným pro EMS Vás vybavíme, nepotřebujete vůbec nic. Žádné sportovní oblečení, žádné tenisky, žádné cvičební pomůcky. Zpět na přehled